GAMTOS VAIKAI, VšĮ
Registruota 2021 metų Balandžio 20 dieną - dar visai nauja Nepelno Įmonė. Nauja ne tik savo gyvavimo trukme, naujos įdėjos ir požiūris į mums rūpimas sritis, bei nauji problemų sprendimai yra pagrindinis mūsų išskirtinumo bruožas. mes esame motyvuoti ir puikiai argumentuoti, ir tikime, kad siūlome pačius geriausius sprendimus. Geriausius ne jų dėka mes išpresime ne tik simptomus, bet ir pačią problemą. Geriausius, nes pokyčių nauda bus visiems - ir žmonėms, ir gyvūnams ir gamtai. Todėl, jei manote, kad reikia pažvelgti į metų metus neišsprendžiamas "bėdas", kurios jau tapo rutina ir daug kas tik imituoja "kovą" su jomis, pakalbėkime apie tai. Nes labai svarbu, kad bendradarbiautume, padėtume vieni kitiems, nesipyktume ir nekonkuruotume. Gyvūnų apsauga, gerovė ir teisės bus apsaugoti daug geriau, jei visi stengsimės išvien.
Svarbus aspektas: mes turime savo idealistinius tikslus ir bandysime siekti jų savo pavyzdžiu. Negaiškime laiko įtikinėjimams, kompromisams ir tiesiog dirbsime savo pasirinkta kryptimi, su džiaugsmu priimdami visus, kuriems pakeliui. Turime labai ambicingų planų ateičiai, bet pradėsime nuo labai paprasto ir kasdieniniu tapusiu reiškiniu - kiemo katės arba "niekieno" katės.
Projektas KATĖS NAMAI
Nežiūrit euforijos, kaip nuostabu jas pagauti, sterilizuoti ir vėl išmesti į gatvę, kuri jau įsišaknijo labai daug kur, mes manome, kad tai ne tik labai neteisingas požiūris (jei taip padaro asmuo - jis gali susilaukti baudos ir pasmerkimo, bet įmonė,s, pasirašiusioms sutartis ir gavusioms finansavimą - galima! ) , bet ir žiaurus - jei nesuprantate, kodėl naminis gyvūnas negali gyventi gatvėje, pabandysime paaiškinti. jei jūsų supratimui netrukdys "asmeninis suinteresuotumas" 🙂 NE! mes nesmerkiame tų įmonių, kurios dirba Pagauk-Sterilizuok-Paleisk sistemoje, ir sutinkame, kad valkataujančios sulaukėjusios katės - rimta problema, ir šiuo metu tai būdas sustabdyti dar didesnį jų plitimą ir dauginimasi. Taip pat sutinkame, kad reikia labai labai daug pastangų, laiko ir kantrybės, ir nevisi tai gali daryti: perpildytose prieglaudose ilgam apgyvendinti piktus ir nedraugaujančius katinus, kuriems reikia skirti labai labai daug dėmesio. O rasti namus meilučiams kačiukams ir "priklydusiems" katinėliams daug paprasčiau, ir kiekvienas daro tai, ką gali. Mūsų iššūkis - namai kiekvienam katinui...
Projektas KATINŲ MAISTO FONDAS
Seniūnijos registruoja Katinų šėrimo vietas, kurias prižiūri savanoriai (taip pat registruoti ir atsakingi už tvarką toje šėrykloje bei katinų maitinimą). Tačiau, pats šėrimas yra to įsipareigojusio žmogaus reikalas, ir kitiems net draudžiama ten šerti savarankiškai. Taip pasakė Kauno m. Aplinkos apsaugos skyriaus vyr specialistė, kai paprašėme šėryklų adresų, kad galėtume pamaitinti ten gyvenančius katinus. Pasakė, kad negalima. Vietų pasakyti negali, maitinti ten gali tik žmogus, kuris yra pasirašęs įsipareigojimą Seniūnijai, ir tai taip pat yra neviešinamas reikalas. Pasiūlė pasiskelbti, gal tie žmonės patys atsilieps. Būtent todėl čia apie tai paminėjome.
Reikia paminėti, kad tokiose šėryklose, maitinamas ne vienas gyvūnas. Mums tenka bendrauti ir padėti vienai mums žinomai registruotai katinų maitintojai. Todėl žinome tikrai, kad jokios pagalbos maitinant jinai negauna ir tai daro iš savo pensijos. Senyvo amžiaus ir nepergeriausios sveikatos, senjorė kasdieną maitina virš 10ties laukinių kačių + dar savo augintinius. Žinoma, niekas neverčia, tai savanoriška veikla. Bet jums negaila gyvūnų? o žmonių, kurie žymią dalį savo nedidelių pajamų dalijasi su dar labiau nuskriaustais?
Edukacinis projektas Prijaukintas Kompiuteris
Dar vienas planas, gal tiesiogiai nesusijęs su gyvūnų apsauga, bet mūsų numatytose veiklose yra daug socialinių projektų, ir šis - skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, gyvenantiems rajonuose ar kaimuose - būtent jie turi daugiausia keblumų "kompiuterizacijos Pasaulyje". Esame pasiryžę organizuoti Edukacinį projektą, kuriuo metu suteiksime žinių ir saugaus internetinių programų naudojimo įgūdžių, jų stokojantiems žmonėms. Tai turėtų padėti jiems ne tik saugaii naudotis internetu ir programomis, bet taip pat nelikti atskirtyje eant karantinui ar pan.
Parama įmonės veiklai arba Mūsų Geros Valios Ambasadoriaus Skanukams
Tai taip pat labai svarbus mūsų poreikis! Galite pasiklausti Akelos - jis net nedvejojęs jums pasakys 'AM'. O mūsų buhalterė nesutinka dirbti savanoriškais pagrindais be užmokesčio....
Parama "Skubios pagalbos augintinio vaistinėlei"
Yra medikamenrtai, kurių nuolat reikia, jei dirbi su gyvūnais - tai priemonės nuo išorės ir vidaus parazitų, lašeliai nuo akių uždegimo ar tabletės nuo rinotraheito. Maloniai priimsime paaukojimą pačiais medikamentais!
Kodėl įmonę pavadinau "Gamtos Vaikai"?
- Jais mes visi esame, net jei kažkam atrodo, kad jis jau pakilo aukščiau Gamtos ir gali ją valdyti. Net negalvoju kažko perauklėti - kiekvienas dirbkime savo darbus ir pasistenkime padaryti kuo daugiau gerų darbų. Viena patirtis mane visad labai džiugina - geras pavadys yra "užkrečiantis", t.y. įkvepiantis ir kitus taip elgtis. Tad, jei manome, kad reikia kažką daryti - darykime, nors po truputėlį - tapkime pavyzdžiu kitiems.
Tam, kad galėtume pradėti bedalių socializaciją, reikalinga vieta ir sąlygos, todėl pirmiausia mums teks įveikti šį barjerą - rasti/įsigyti seną sodybą, kurią pritaikysime gyvūnų poreikiams. Taip pat mes planuojame teikti įvairią pagalbą ir paramą kitiems bendraminčiams: įmonėms ir asmenims. Dabar galėčiau daug svaigti apie planus, bet geriau, pristatyti kiekvieną darbą/projektą, kai jis pradedamas ir jį užbaigus, paskelbti rezultatus. Ilgalaikių projektų ataskaitas pateikinėsime metų pabaigoje - naujų metų pradžioje. kaip įmonė, planuojame ne tik gauti paramą - jau esame registruoti Paramos gavėjai, ir galite mus paremti 1,2% GPM, planuojame patys uždirbti pinigus mūsų projektams ir labai norėtume sukurti nuotolinio darbo galimybes žmonėms. manau, tai vienas pačių svarbiausių veiklos prioritetų, ypač karantininių apribojimų metu.
Dar reikėtų paminėti, kad mes vertiname sveiką gyvenseną bei aktyvų poilsį gamtoje, todėl mūsų tinklapiuose bei soc tinklų puslapiuose šių temų neišvengsite, kaip ir "no waste", antrinis daiktų panaudojimas ir kitos svarbios kasdieninės rutinos detalytės, iš kurių susideda švaresnis gyvenimas. O gal jus domina vegetariškas gyvenimo stilius?